A vagyonvédelem, úgy ahogy a védelem többi ága is, kifejezetten férfi szakma. De vannak –e nők a vagyonvédelemben, ha vannak milyenek? Miért?
Erről lesz szó a mai bejegyzésben.
Nos, a vagyonvédelemben a nők alapvetően kétféleképpen jelenhetnek meg, 1. személy- és vagyonőrként (biztonsági őrként), 2. recepciósként, irodistaként, stb.
Mint látható, a kétféle út kétféle felfogást is takar, a személy- és vagyonőri területen feltűnő ha egy nő akar biztonsági őrként dolgozni, míg irodistaként, vagy recepciósként a férfiak lennének feltűnőek.
Miért kell női biztonsági őr? Hiszen a nők gyengébbek, érzelgősebbek és havonta pár napig jobb, ha a szemük elé sem kerülünk .. Az utóbbi félmondat természetesen vicc volt, nőket ugyanazért érdemes őrként alkalmazni, mint rendőrként. Hiszen gondoljuk csak el, ha egy épületbe vagy rendezvényre beléptetés van, akkor meg kell nézni, hogy van –e a belépőnél nem megengedett eszköz, s ha természetesen nő az illető, akkor őt nőnek kell megmotoznia. Pontosabban nőt nő motoz meg, férfit férfi. Hogy ez most szabály, vagy csak igen erős gyakorlat, azt most hirtelen nem tudom, én így láttam mindig.
Ezen kívül természetesen lehet a másik változat, amikor a női alkalmazott recepciós, de előírják számára is a vagyonőri vizsgát. Ilyenkor ugye nem biztonsági őrként dolgozik, a végzettsége azonban mégis az. Egy speciális lehetőség az is, amikor recepciósnak látszik a munkavégzés, a munkaköri leírásban azonban személy- és vagyonőr van megjelölve. Ilyenkor is kell a vagyonőri vizsga, azonban a különbség az, hogy ha a munkakör és a munkaköri leírás is női vagyonőrről rendelkezik, akkor adott esetben a hölgyikénknek vagyonőri jogosultságai is vannak, és élnie is kell vele. Egy életszerű példa: bemegy a csöves az épületbe a recepciós pult előtt, a recepciós lány nem tehet vele semmit, maximum ha nem megy el szép szóval, hívhatja a rendőrséget, míg a vagyonőrként felvett recepciós lány feltartóztathatja a csövest, illetve törvényesen testi kényszert alkalmazhat vele szemben, hogy elhagyja az objektum területét.
Milyen más női részterületek vannak még a vagyonvédelemben?
Ugye említettem a különféle titkárnőket, könyvelőket, bérszámfejtőket, takarítónőket, stb. Ők azok, akik minden cégnél megtalálhatóak, így nyilván egy vagyonvédelmi cégnél is ott lesznek. Nekik olyan szinten van közük a vagyonvédelemhez, mint például egy bróker cég titkárnőjének a független pénzügyi tanácsadáshoz.
(Az átlagos (női) recepciós órabér 500 Ft-700 Ft/óra között mozog, (természetesen) minimálbérre bejelentve, fizetett szabadság nélkül. Általában csak hétköznap napközben alkalmazzák őket, kb. napi 8-10 órában.)
Egy évvel ezelőtt, 2009.03.12-én, éjjel 2 óra 1 perckor elindítottam a Szekuriti Blogot a beköszönő bejegyzéssel.
Azóta sok dolog történt velem, a blog mégis üzemel, s elmondhatom, hogy folyamatosan növekvő látogatószám mellett sikerült jó néhány törzslátogatót is idekötnöm.
Az énblogom már 6 éve megy, napi 1-2 látogatóval, de büszkén mondhatom, hogy a Szekuriti Blog nagyon bejött! :)
Akkor ez volt az első év, hivatalosan megnyitom a másodikat is! Remélem még sok ilyen lesz.
Szekuriti Blogger